Yemek Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yemek Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yemek takımı seçerken nereden başlayacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Aslında birkaç detaya dikkat ederek bu seçimi çok kolay yapma imkânınız vardır. Uzun süre kaliteli şekilde kullanmak istediğiniz yemek takımının aynı zamanda şık detaylarla evinize estetik katmasını da isteyebilirsiniz. Yemek takımı, çeşitli yemek tabağı modellerinin bir arada aynı konseptle sunulmasıdır. Şefler ve hizmet sektöründeki diğer çalışanlar için doğru yemek takımını seçmek en az yemeğin lezzeti kadar önemlidir. Çok iyi bir yemek bile doğru sunum yapılmadığında değerini kaybeder. Bir restoranın yemek takımları daha etkileyici bir yemek deneyimi sağlamak için özenle seçilmelidir. Mekanın genel ambiyansını ve temasını iletmesi gereken unsurlardan biri olarak yemek takımı otel, cafe ve restoranlarda müşteri beğenisini doğrudan etkiler. Yemek sunumlarında doğru yemek takımı tercih edilerek büyüleyici bir etki yaratabilir.

Yemek Takımı Çeşitleri

Yemek takımı söz konusu olduğunda tasarım, renk, desen ve malzeme olarak sayısız seçenek vardır. Tüm bu seçenekler arasında kaybolmamak için yemek tabaklarında belli bir konsept belirleyerek kendi takımlarınızı da oluşturabilirsiniz. Yemek takımı çeşitleri genel olarak tasarım farkıyla birbirinden ayrılır. Tabak biçimleri, büyüklükleri, renk ve desenleri konsepti belirler. Örneğin; deniz kenarında hizmet veren bir restoran deniz kabuğu temasıyla tasarlanan yemek takımı modellerini tercih edebilir. Kullanım amacı ve sunum yapılacak kişi, sayısına göre yemek takımı tercihi yapılabilir. 4, 6 veya 12 kişilik yemek takımı seçenekleri bulunur. Restoran, cafe ve oteller bu tarz takımlar değil de devamlılığı olan toptan modeller tercih eder. Çünkü masada eksik olması halinde anında yeri doldurulmalıdır. Yani bir model seçilerek b modelden toptan sipariş verilmesi gerekir.
  Yemek Takımı Seçmek

Yemek Takımı Fiyatları Nasıldır?

Şık ve kullanışlı yemek takımı modelleri arasında seçim yaparken öncelikle maliyet üzerinden gidebilirsiniz. Yemek takımı fiyatları parça sayısı, malzeme kalitesi veya tasarım gibi faktörlere göre değişir. Belirli bir bütçe belirleyerek ilerlemek her zaman daha iyi sonuç verir. Parça sayısı ve malzeme kalitesiyle fiyatı karşılaştırabilirsiniz. Örneğin; 6 kişilik yemek takımı fiyatları ile 12 kişilik yemek takımı fiyatları farklıdır. Parça sayısı çoğaldıkça takımların fiyat da artar. Toptan siparişlerde daha ekonomik seçimler yapmak mümkündür.

Yemek Takımı Çeşitlerinin Parça Sayıları Nedir?

Genel olarak 6 kişilik yemek takımlarında 24 veya 30 parça olur. 12 kişilik takımların parça sayısı 85 veya 90 arasında değişir. Yemek takımlarını takım olarak alırken masaların kaç kişiye göre hazırlandığına dikkat etmelisiniz. 6, 12 ve 24 kişilik masalar için takım parça sayıları farklı olacaktır. Otel, restoran ve cafe gibi işletmeler konsept üzerinden çok daha fazla sayıda toptan yemek tabağı alarak ekonomik ve işlevsel çözümler üretebilirler.
  Yemek Takımı Çeşitleri

Yemek Takımlarında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Çini, melamin, porselen, cam gibi farklı malzemelerden yemek takımı seçenekleri vardır. Ancak en kullanışlı malzeme porselendir. Yemek takımlarında malzeme seçimi önemlidir. Bazı yemekler için özel yemek tabağı kullanmak gerekir. Porselen yemek tabağı modellerini pratik malzeme seçeneği olarak değerlendirebilirsiniz.

Yemek Takımlarının Bakımı Nasıl Yapılır?

Yemek takımlarının malzemesine ve baskı durumuna göre bakım standartları değişir. Baskılı porselen yemek takımları düşük derecede makinede yıkanabilir. Yemek takımları makinede yıkanırken boşluklara dikkat edilmelidir. Tabakların çizilmemesi için makineye aralıkla yerleştirilmeleri gerekir. Makineden çıkardıktan sonra tabaklar kurulanmalıdır. Yemek takımlarının hepsinde yıkama ve bakım talimatı olur. Bu talimatlara göre yemek takımının bakımını yapabilirsiniz.

Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık