Servis Tabağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Servis Tabağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Dekoratif fonksiyonu olan servis tabakları, yemeklerin usulüne göre servis edilmesini sağlar. Servis tabağı sofra düzeninin önemli bir detayıdır. Sunumu yapılan yemeklerin daha şık ve daha işlevsel şekilde servis edilebilmesi için kuver yani servis tabağı kullanılması gerekir. Servis tabakları çeşitli genişlikte, derinlikte ve tasarımda tercih edilebilir. Sofra sunum dekorasyonuna göre yuvarlak, kare ya da farklı tasarımlardaki servis tabakları seçilebilir. Çeşitli renk, desen ve boyut seçenekleri bulunur. 17 cm, 22 cm, 24 cm veya 32 cm gibi farklı boyut seçeneklerinde servis tabakları vardır. Cafe, restoran ve oteller için kalite standartlarını yükseltecek servis tabağı seçenekleri sunan sitemizde aradığınız tarzlarda şık ve kaliteli servis tabaklarını kolayca bulabilirsiniz. Seçtiğiniz modeller üzerine işletmenizin kalitesini artıracak logo ya da desen baskısı da yaptırabilirsiniz. Servis tabakları sofra sunum estetiği açısından oldukça önemli detaylardır. Bu nedenle kaliteli ve sunum dekorasyonuna uygun olarak tercih edilmelidir. Servis tabakları sadece estetik açıdan değil yemeklerin kolay tüketilmesi açısından da önemlidir.

Servis Tabağı Ne İşe Yarar  
Servis Tabağı Modelleri ve Özel Tasarım Seçenekleri

Servis tabakları her zaman kullanışlı ve şık sofralar kurmanızı sağlar. Şık tasarımlara sahip misafir servis tabakları ile unutulmaz sunumlar yapılabilir. Servis tabakları farklı tarz ve kullanım seçenekleriyle sunulur. Servis tabakları herhangi bir yemeği, yiyeceği servis etmek için kullanılabilir. Mezeden ana yemeğe, çorbadan tatlıya ya da salataya kadar kullanılan servis tabakları tasarım olarak birbirinden farklıdır. Yeterince doğru servis tabağınız olursa sofranızı estetik ve işlevsel şekilde hazırlayabilirsiniz. 8-12 parçalı servis takımları ideal takımlardır. Gündelik, resmi, eğlenceli sofralar için farklı boyutlar tercih edilebilir. Modern tasarımlarıyla öne çıkan bazı servis tabağı seçeneklerimiz şu şekildedir;
-Antares Roden Porselen Düz Tabak 25 cm

-Arnim Pera Porselen Düz Tabak 27 cm

-Green Drop Porselen Hawaii Düz Tabak

-34 cm Blue Voyage Düz Tabak 24 cm

-Rose Porselen Gurme Düz Tabak 30 cm

-Buffet Porselen Yaprak Servis Tabağı 46 cm

Bu popüler seçenekler dışında özel tasarım modeller de vardır. Kedi şeklinde, baykuş veya kalp şeklinde, puzzle tasarım servis tabakları şık ve modern sunumlar yapmanızı sağlayacak özel tasarım modellerdir. Şık tasarımları ile modern servis tabağı modelleri işletmeler için de prestij göstergesidir. Servis tabaklarına logo ya da farklı baskılar istediğiniz şekilde yaptırılabilir. Otel, cafe ve restoranlar için sunum kalitesini arttıracak şık seçenekler bulunur.

Servis Tabağı Nedir

 

Elinizin Altında Olması Gereken Servis Tabağı Modelleri

Her mutfakta mutlaka olması gereken servis tabağı çeşitleri vardır. Sofrada yemeğin sunumunu kolaylaştıran ve sofraya şıklık katan özel servis tabak seçenekleri tercih edilebilir. Meze servis tabağı, salata servis tabağı, makarna servis tabağı gibi çeşitler elinizin altında mutlaka olması gereken çeşitlerdir. Düz, yuvarlak ya da kare servis tabaklarından da takım olarak bulundurmanız iyi olur. Sık yaptığınız yemekler varsa bunlar için özel servis tabağı çeşitleri arasından tercih edebilirsiniz. Eğer bir işletmeniz varsa daha modern ve müşteri beğenisini kazanacak servis tabakları tercih etmelisiniz. Örneğin; mezeler için kalp şeklinde meze servis tabakları seçebilir ya da balık servisi için balık şeklinde servis tabağı kullanabilirsiniz. İşletmenin hizmet olanaklarına göre uyumlu servis tabakları tercih ederek konseptinize kalite katabilirsiniz. Özel tasarım modellerle şık sunumlar yaparken müşterilerin aklında kalan hizmete imza atarsınız. İşletme prestijini arttırmak için seçtiğiniz servis tabaklarına işletme logonuzu bastırabilirsiniz. Baskılı servis tabakları her zaman daha ilgi çekici ve şık tercihler olarak sunum yapılan kişileri etkiler.

Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık