Espresso Fincanı Nasıl Seçilmeli?

Espresso Fincanı Nasıl Seçilmeli?

Kahve kültürünü oluşturan detaylar kahve içim kalitesini belirler. Bir kahve çeşidinin yanlış fincanda servis edilmesi hayal kırıklığı yaratır. Kahve espresso fincanı seçimi sadece estetikle ilgili bir seçim değildir. Fincanın boyutu, tasarımı, hangi malzemeden yapıldığı içim kalitesini etkiler. Özellikle espresso ve espresso bazlı kahvelerde fincan seçimi oldukça önemlidir. Kahve espresso fincanı seçerken dikkat edilmesi gereken beki noktalar vardır. Kahvenin çeşidi kadar nerede servis edildiği de dikkat edilmesi gereken noktalardan bazılarıdır. Restoran, cafe ve otel gibi işletmelerde espresso servisi için genel kurallara uygun farklı tasarımlarda fincan seçenekleri tercih edilebilir. Restoran, cafe ve oteller hizmet konseptlerine göre fincanlara logo, baskı ya da desen tasarımı da yaptırabilir.İşletme konseptinize uygun, şık ve kaliteli espresso fincanı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Seçtiğiniz fincanlar üzerine işletme logonuzu bastırabilir ya ada fincanların üzerine istediğiniz bir tasarım dizaynı yaptırabilirsiniz.

Espresso Fincanı Satın Almak

Espresso Fincanı Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Espresso içiminin güzelliği kahve kalitesi, hazırlama ve sunum olarak bir bütün şeklinde sağlanır. Espresso fincanları diğer kahve fincanlarına göre çok daha küçük olur. Bunun nedeni ise kahvenin su ve kahve oranı olarak konsantre olmasıdır. Demitasse olarak adlandırılan espresso fincanlarının bu adı almasının nedeni, yarım fincan şeklinde olmalarıdır. Genel olarak espresso fincanı seçerken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır;
-Espresso fincan boyutu 60 - 90 ml arasında olmalıdır.

-Espresso fincanı çok ince düztabanlı ve geniş ağızlı olmalıdır.

-Fincan malzemesi porselen ya da seramik tercih edilmelidir.

-Espresso fincanının iç kısmı mutlaka beyaz renkte olmalıdır.

-Fincan kulpu bir parmağın içinden geçeceği genişlikte olmalıdır.

-Espresso fincanları servisten önce ısıtılmalıdır, bu nedenle fincan sağlam olmalıdır.

Kahve içim kalitesini ve sunum estetiğini sağlamak için espresso fincan tasarımında bu detaylara dikkat etmelisiniz. Espresso aromasının lezzetini tam olarak vermek için küçük, ağzı geniş, taban kısmı dar ve yuvarlak, kulpu kalın fincan tercih etmeniz rahat kullanım, şık bir sunum açısından önemlidir.

Espresso Fincanı Satın Almak

Espresso Fincanı Üzerine Logo Bastırılır mı?

Restoran, cafe ve otellerde müşteriye prestij göstergesi olarak kahve fincanlarına özel baskılar yaptırılabilir. İşletme logosunun espresso fincanında yer alması işletmenin kalitesini ortaya koyan detaylardan biri olabilir. Espresso fincanları üzerine istenen logo baskısı yapılabilir. Fincanların yıkama ve bakımına dikkat edilerek baskılı fincan kullanımı sorunsuz şekilde devam ettirilebilir. Seramik, porselen ya da cam fincanlara baskı yapılması mümkündür. Espresso fincanları küçük boyutlu olduğundan baskı da minimal boyutta olur. Edthoreca fincan üzerine baskı hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Seçtiğiniz fincanlara istediğiniz logo, desen ya da başka bir tasarım baskısı yaptırabilirsiniz. İşletmenizin kalitesini artıracak, müşteri beğenisini kazanacak şık ve oldukça etkileyici özel baskılı sunum fincanları tercih edebilirsiniz.

Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık