Porselen ve cam ürünler üzerine yapılan baskılar kalıcı mıdır?

Porselen ürünler 800°C de, cam ürünler 600°C fırınlanır, bu nedenle baskılı porselenler, baskılı camlara göre ürünlere göre çok daha yüksek dayanıma sahiptir. Baskılı porselen ürünler (3 yıl) 1500-2000 civarında bulaşık makinesinde yıkamaya kadar kullanılabilir ancak daha uzun süreli kullanım ve baskı parlaklığı için elde yıkanmaları tavsiye edilir. Baskılı cam ürünler ise maalesef baskılı porselen ürünler kadar dayanıklı değildir, bulaşık makinesinde yıkandığında baskılarda solma, çizilme ve çıkma görülebilir, bu yüzden cam ürünlerin kesinlikle elde yıkanması gereklidir. Cam ve porselen üzerindeki baskılar herhangi bir metal yada sert bir cisimle kazındığında çıkmaz.

Yapılan baskılar da renkler birebir aynı olarak görünmekte midir?

Sizin göndermiş olduğunuz logoların ekranda veya kağıtta görülen renkleri ile cam veya porselen üzerine yapılan baskılar arasında ton farklılıkları olmaktadır. Eğer bu konuda hassasiyet gösteriyorsanız lütfen numune talebinde bulununuz.

Porselen ve cam baskılı ürünler bulaşık makinesinde yıkanabilir mi?

Evet, baskılı porselen ürünler (3 yıl) 1500-2000 civarında bulaşık makinesinde yıkamaya kadar kullanılabilir ancak daha uzun süreli kullanım ve baskı parlaklığı için elde yıkanmaları tavsiye edilir. 

Hayır, baskılı cam ürünler maalesef baskılı porselen ürünler kadar dayanıklı değildir, bulaşık makinesinde yıkandığında baskılarda solma, çizilme ve çıkma görülebilir, bu yüzden cam ürünlerin kesinlikle elde yıkanması gereklidir.

Özellikle gerçek altın ve platin yaldız kullanılan tüm cam ve porselen ürünlerin ise kesinlikle elde yıkanması gereklidir. Çünkü altın ve platin yaldız diğer boyalara göre çok daha ince bir tabakaya sahip ve hassastır. Yıkama sırasında ürünlerin birbirleriyle temas halinde olmamalarına özen gösteriniz.

Porselen ve seramik arasındaki farklar nelerdir?

- Porselen, seramiğe göre daha uzun ömürlü, dayanıklı ve sağlıklıdır. / Seramik, porselene göre daha kısa ömürlü ve kırılgan bir yapıya sahiptir.
- Porselen ışığı geçirir (yarı saydam) maddedir. / Seramik ürünler ışığı geçirmez (opak) maddedir.
- Porselenin sır pişirimi 1400-1500 ˚C’de yapılır. / Seramiğin sır pişirimi 900-1200 ˚C’de yapılır.
- Porselen ürünler su geçirmez, sıkı bir yapı gösterirler ve sır ile hamur birbirinden ayrılmaz bir bütün niteliği taşırlar. / Seramik ürünler kullanım sırasında altında bulunan sırsız alandan, sıvı geçirebilir ve bundan kaynaklanan kılcal sır çatlakları oluşur.
- Porselen, seramiğe göre daha pahalı bir üründür. / Seramik, porselene göre daha ucuz bir üründür.

Sitenizde genellikler markalı ürünler yer alıyor. Daha düşük maliyet için uygun fiyatlı ithal veya yerli ürünler kullanıyor musunuz?

Evet, müşterilerimizin isteği doğrultusunda uygun fiyatlı ithal yada yerli ürünler kullanabiliyoruz. Lütfen bu istekleriniz için bize ulaşınız.

Yüksek miktarlı siparişler için fiyatlarınız düşüyor mu?

Evet, eğer HORECA sektörüne bir tedarikçi, toptancı, promosyon firması veya yüksek miktarlarda ürün kullanan hotel, restaurant, catering veya cafe işletmecisi iseniz lütfen bizimle irtibat kurunuz.

Ürünlerinizde minumum sipariş miktarları yazıyor fakat bu miktarların altında sipariş kabul ediyormusunuz?

Evet, kabul ediyoruz ancak minumum sipariş miktarının altında kalan siparişlerinizde ürünün birim fiyatı artacaktır.Lütfen bizimle canlı destek yada iletişim sayfamızdan iletişime geçiniz.

Çelik ve cam ürünler üzerine kumlama (kazıma) işlemini nasıl yapıyorsunuz?

Çelik ve cam ürünlere kumlama adı verilen teknik kullanılarak, elmas kum tanecikleri yüksek basınçlı hava ile çelik üzerine püskürtülerek yüzeyin aşınması sağlanır. Boya kullanılmaz.

Düğün, nişan, davet, kutlama organizayoları için kişiye özel baskılı ürünler yapıyormusunuz?

Evet, bu tür organizasyonlarınız için istediğiniz fotoğraf, yazı veya logo baskılı porselen ve cam ürünleri sizlerin kullanımına sunuyoruz. Bu ürünleri organizasyon sonrası misafirlerinize hediye edebilirsiniz.